Sunday, February 24, 2013

Tööleht piltidega


Tööleht




Joonistamine


Joonistamine on loominguline eneseväljendus. Läbi joonistamise on võimalus avada oma mõtteid ja emotsioone, see maandab pingeid ja pakub rahuldust. Joonistamine erinevates joonistusporgrammides võimaldab lapsel proovile panna käe ja silma koostöö ning õpetab arvutihiirega liikumist. Joonistusprogrammid annavad erinevaid lisavõimalusi pildi ilmestamiseks, täiendamiseks, piltide ümber töötlemiseks jne. Võimalusi on palju ja erinevaid.
TÖÖLEHT
OTSI PILDILT TÄHED JA KIRJUTA NEED






........................................................................................................................................




Monday, February 18, 2013

Internet - hea nõu sõbrale


Lehel olevad õppematerjalid on küll mõeldud hariduslike erivajadustega õpilastele, kuid siit saavad asjakohast teavet ja mõtteid ka lasteaiaõpetajd.
 

Ideekeskus ZUZU valdkonnaks on meisterdamine erinevatest materjalidest. Samuti on seal veel  huvitavaid ja kasulikke linke.
Mulle meeldis nt link, kus on võimalik ise joonistada ja oma joonistusele lisada erinevaid elemente.
http://disney.go.com/create/apps/digitalpainter/oz-the-great-and-powerful


Sellelt lehelt leiab huvitavaid ideid meisterdamiseks.


4. http://www.hot.ee/tleibur/kunst/index.html
Mis on värv, eestipärased värvinimetused, värvisuhted, jne

5. https://sites.google.com/site/ttgmaailmaruum/home
Avasta päikesesüsteem

6. http://www.youtube.com/watch?v=iFCdAgeMGOA&list=PLB57C4B5BAEACD4E0
Seemnest kasvamise videod

7. http://www.tps.edu.ee/materjalid/sporditund/tund1/index.html

Küsitluse tulemused

http://www.connect.ee/res/28147117133808/

Sunday, February 10, 2013

Piltide kasutamise võimalused lasteiaia õppeprotsessis


Minu jaoks on pilt kunst, kellegi fantaasia/loovuse/mõtete kirjalik eneseväljendus. Pilt omab emotsioone ja tundeid - jutustab lugu.

Sobilik pilt on õpetaja töös suurepärane abivahend, millega on võimalik õppetegvust eelkõige lapse jaoks muuta köitvamaks, arusaadavamaks, seoseid loovamaks, jne. Kasutatav pilt peaks  kindlasti olema eakohane. Mida väiksem laps, seda selgemate detailidega see olema peaks, et kujuneks tõepärane ettekujutus vaadeldavast. Eriti oluline on see minu arvates looduse puhul.

Õppeteguses saab pildi abil tutvustada uut teemat, mis aitavad luua seoseid õpitavaga. Piltidest saab koostada töölehti, õppemänge, mõistatusi, mosaiike ja slaidiesitlusi. Pildi abil on võimalik suunata/õpetada lapse vaatlusoskust, ergutada fantaasiat ja loovust, jutustamist, kirjeldamist, võrdlemist. Pilt on oluline ka kunstitegevustes: pildi lõikamine ja kleepimine (peenmotoorika); joonistamine, maalimine - oma mõtete väljendamine läbi loomise. Pilt ja pildivaatlus suunavad kindlasti lapse ilumeelet, kunstitunnetust ja –tajumist.

Pilt on asi, mis võib väga sügavalt mällu süüvida ning hakata alateadlikult mõjutama mõttetegevust. Pildivaatlus loob emotsioone ja tundeid, seepärast pean väikelapse seisukohalt oluliseks, et pilt oleks nii esteetline kui ja  eetliline.


http://www.looduskalender.ee/sites/default/files/images/061110aa021.preview.jpg